LAFIT
LAFIT Marbul Plus - Magnetic Track 23mm Accessory In-track Driver 200W - LFPS20048I(Marbul Plus)
₹6419
₹4493
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Power your Marbul magnetic track installation with the LAFIT LFPS20048I 200W driver. Slim profile slides directly into the rail. L300 x W20 x H50. Ideal for residential, retail, and hospitality lighting projects.
Specification
| Type | In-track Driver |
| Wattage/Power | 200W |
| Voltage | 230VAC/50Hz |
| Base Type | NO |
| Smart Features | In-track Power Supply |
| Mounting Options | Surface |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | L300 x W20 x H50 |
| Specification | 200W In-track Driver, Lafit |
| Industry | RESIDENTIAL, Workspace, RETAIL |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room – Workspace: Corporate Office, Conference Room – RETAIL: Hyper Market, Art Galleries |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories