MASCON
MASCON ML-C192A Black COB Round with Matt Black Reflector 5W 3000K
₹531
₹372
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
MASCON ML-C192A ROSELLA-A 5W recessed COB spotlight with Black body and Matt Black curvy reflector. Anti-glare 40° beam delivers comfortable 3000K Warm White illumination. 40mm cut-out, dimension 46*42mm. Toyonia LED with ±300mA driver. DALI compatible. Modern design with lesser glare technology.
Specification
| Type | Round with Matt Black Reflector |
| Wattage/Power | 5W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | Black |
| Beam angle | 40° |
| Smart Features | DALI Compatible |
| Light Color | 3000K |
| Cut Hole size | 40mm |
| Mounting Options | Recessed |
| Led Make | Toyonia |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 24 Months |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 46*42mm |
| Specification | ROSELLA-A series, 5W, 40° beam, Matt Black Reflector, DALI |
| Industry | Commercial, Residential |
| Type of rooms | Living Room, Retail, Gallery, Hospitality, Office |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories