MASCON
MASCON M17-3064 Matt Black 5mm Maglev Tilt Track MALLOW 9W 4K IT00000039
₹3752
₹2627
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
MASCON M17-3064 Tilt Track MALLOW 9W magnetic track light with Matt Black finish. Delivers 4000K Natural White illumination at 36° beam angle. Dimensions: D45xH58. Magnetic mounting on M17 track for flexible positioning.
Specification
| Type | Tilt Track MALLOW |
| Wattage/Power | 9W |
| Voltage | 24V |
| Body Color | Matt Black |
| Beam angle | 36° |
| Light Color | 4K |
| Lumens | 90W/L |
| Mounting Options | Track |
| IP rating | IP 20 |
| Power | yes |
| Warranty | 24 Months |
| Item Dimension LxWxH (mm) | D45xH58 |
| Specification | 9W, 36° Beam, 24V Input |
| Industry | Workspace, RETAIL, RESIDENTIAL |
| Type of rooms | Workspace: Corporate Office, Reception, Conference Room – RETAIL: Watch Store, Art Galleries, Hyper Market – RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room, Bedroom |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Expert Pick for Watch Store
Neptune Lights
Neptune Lights MICRO-05-235 (5MM) BK COB Cylinder 5W 3K MICRO-05-235-3K
Price on Request
Expert Pick for Art Galleries
Neptune Lights
Neptune Lights NL-MT-CURVE-02 BK Grille Light Curved 12W 3K NL-MT-CURVE-02
Price on Request
Expert Pick for Watch Store
Neptune Lights
Neptune Lights MICRO-05-165 5W MATT BK COB Spot Rectangular 5W 3K MICRO-05-165 5W
Price on Request
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories