CHANGI
CHANGI QUADRA Sand White + Black COB Square 4x1.5W 3K CH 2349-4x1.5W
₹8142
₹5699
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
CHANGI QUADRA: a 4x1.5W surface LED downlight finished in 3K. Produces 3000K Warm White light through a precise 35° beam for comfortable ambiance. Measures 45×45×45mm. Features: 90°/350° Rotation. Suited to RETAIL.
Specification
| Type | Square |
| Wattage/Power | 4x1.5W |
| Body Color | Sand White + Black |
| Beam angle | 35° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | 90°/350° Rotation |
| Light Color | 3K |
| Lumens | 563/639 Lm |
| Mounting Options | Surface |
| Led Make | Osram |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 45×45×45mm |
| Specification | 4x1.5W, 35° Beam, CRI≥80, IP20, Osram LED, CRI≥90, 4-LED Array, Tiltable Spotlight |
| Industry | RETAIL, Workspace |
| Type of rooms | RETAIL: Art Galleries, Watch Store, Choco boutique – Workspace: Reception, Corporate Office, Co-working space |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories