Description
The STALLO (12W) by CHANGI brings 3000K Warm White illumination to any setting through a refined 3K aluminium body. The 24° beam angle ensures efficient, targeted light distribution. Profile: φ119×H88mm. A premium solution for RESIDENTIAL.
Specification
| Type | Round |
| Wattage/Power | 12W |
| Body Color | CHR |
| Beam angle | 24° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Lumens | 1171 Lm |
| Mounting Options | Surface |
| Led Make | BridgeLux |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Item Dimension LxWxH (mm) | φ119×H88mm |
| Specification | 12W, 24° Beam, CRI≥80, IP20, BridgeLux LED, CRI≥90, Aluminium, Chrome Finish |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Bedroom, Entrance – Restaurants: Reception, Lounge Area, Banquet halls |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories