CHANGI
CHANGI TRIO WH COB Rectangle 12W 4K CH Z-115-12W
₹11682
₹8177
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Professional-grade CHANGI TRIO featuring 12W power and 18° beam in a clean 4K aluminium body. 4000K Natural White light quality makes it a standout choice. Size: 38×105×H77mm. Features: 90°/355° Rotation. Optimised for RETAIL.
Specification
| Type | Rectangle |
| Wattage/Power | 12W |
| Body Color | WH |
| Beam angle | 18° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | 90°/355° Rotation |
| Light Color | 4K |
| Lumens | 784 Lm |
| Mounting Options | Surface |
| Led Make | BridgeLux |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 38×105×H77mm |
| Specification | 12W, 18° Beam, CRI≥80, IP20, BridgeLux LED, CRI≥80, Triple COB, Screwless Design, 355° Rotate, 90° Tilt |
| Industry | RETAIL, Workspace |
| Type of rooms | RETAIL: Art Galleries, Watch Store, Toy Shop – Workspace: Corporate Office, Conference Room, Reception |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories