CHANGI
CHANGI EXTRO 2.0 BK COB Round with Black Reflector 15W 4K CH 2411-15W-RD
₹3540
₹2478
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Precision meets aesthetics with the CHANGI EXTRO 2.0 15W in BK. Uniform 4000K Natural White output through a 15/24/36/50° beam enhances any interior. Dimensions φ83×104mm, cut-out φ75mm. Modular replaceable LED module without ceiling damage. Trim/Trimless available. Recommended for living rooms, hospitality venues, and workspace lighting.
Specification
| Type | Round with Black Reflector |
| Wattage/Power | 15W |
| Body Color | BK |
| Beam angle | 15/24/36/50° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | 30° Tilt, 360° Rotation |
| Light Color | 4K |
| Cut Hole size | φ75mm |
| Lumens | 1150 Lm |
| Mounting Options | Recessed |
| Led Make | Seoul Semiconductor |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Item Dimension LxWxH (mm) | φ83×104mm |
| Specification | CRI≥90, IP20, Beam: 15/24/36/50°, Flux: 1150 Lm, Material: Aluminium, LED: Seoul Semiconductor |
| Industry | RESIDENTIAL, Workspace, RETAIL |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Bedroom, Dining room – Workspace: Corporate Office, Reception, Private Cabin – RETAIL: Watch Store, Art Galleries, Choco boutique |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories