CHANGI
CHANGI FLIX-WW-9W Sand Black Linear Linear Bar 9W 4K FLIX-WW-9W
₹8614
₹6030
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
The CHANGI FLIX-WW-9W 9W wall washer track module delivers wide-angle 4000K Natural White lighting with 110°° spread, creating a luminous wash effect. Black body finish. Size: 300×53×43×20mm. Suited for galleries, hospitality lounges, and accent walls.
Specification
| Type | Linear Bar |
| Wattage/Power | 9W |
| Voltage | 48V DC |
| Body Color | Sand Black |
| Beam angle | 110° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | 90° Rotation, Wall Washer |
| Light Color | 4K |
| Lumens | 625 Lm |
| Mounting Options | Track |
| Led Make | Osram |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 1 Year |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 300×53×43×20mm |
| Specification | 9W, 48V DC, CRI≥90, IP20, Wall Washer, Aluminium+PC |
| Industry | RETAIL, Workspace, RESIDENTIAL |
| Type of rooms | RETAIL: Watch Store, Art Galleries, Hyper Market – Workspace: Corporate Office, Reception, Conference Room – RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Expert Pick for Watch Store
Neptune Lights
Neptune Lights MICRO-05-235 (5MM) BK COB Cylinder 5W 3K MICRO-05-235-3K
Price on Request
Expert Pick for Art Galleries
Neptune Lights
Neptune Lights NL-MT-CURVE-02 BK Grille Light Curved 12W 3K NL-MT-CURVE-02
Price on Request
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories