CHANGI TOGA Matte Black + Pearl Black COB Round 3W 4K TOGA-3W
Inclusive of all taxes
CHANGI TOGA 3W track spotlight in Matte Black + Pearl Black finish delivers 4000K Natural White illumination at 24° beam angle with 308 Lm output. Part of the CHANGI BLADE magnetic track system, its aluminium body with CRI ≥90 ensures exceptional colour rendering. Dimensions: 105×φ32mm. Part of the BLADE techno-decorative track system with distinctive leatherette finish. Ideal for retail displays, galleries, and premium interiors.
| Type | Round |
| Wattage/Power | 3W |
| Voltage | 48V DC |
| Body Color | Matte Black + Pearl Black |
| Beam angle | 24° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 4K |
| Lumens | 308 Lm |
| Mounting Options | Track |
| Led Make | BridgeLux |
| IP rating | IP20 |
| Power | NO |
| Warranty | 1 Year |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 105×φ32mm |
| Specification | LED: BridgeLux; CRI ≥90; CCT: 4K; Flux: 308 Lm; Beam: 24°; IP20; 48V DC; BLADE System |
| Industry | RETAIL, Workspace, Restaurants |
| Type of rooms | RETAIL: Watch Store, Art Galleries – Workspace: Reception, Corporate Office – Restaurants: Reception, Lounge Area |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Neptune Lights MICRO-05-235 (5MM) BK COB Cylinder 5W 3K MICRO-05-235-3K