CHANGI
CHANGI OSLO Sand Green Outdoor Spotlight Round Surface 4W 3K CH 2510-S-4W
₹4720
₹3304
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
The CHANGI OSLO round surface-mounted spotlight is a 4W outdoor luminaire with 24° beam delivering 3000K Warm White light. Constructed in Sand Green aluminium with IP65 protection, it withstands tough outdoor conditions. Dimensions: 72ר30×46mm (base Ø37). Use for landscape highlights, pathway lighting, and architectural detailing.
Specification
| Type | Round Surface |
| Wattage/Power | 4W |
| Voltage | DC 24V |
| Body Color | Sand Green |
| Beam angle | 24° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Lumens | 222 Lm |
| Mounting Options | Surface |
| Led Make | Bridgelux |
| IP rating | IP65 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 72ר30×46mm (base Ø37) |
| Specification | 4W, 24° beam, IP65, CRI ≥90, DC 24V, Aluminium, Flux 222 Lm |
| Industry | RESIDENTIAL, Public Spaces, RETAIL |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: Backyard, Porch, Entrance – Public Spaces: Botanical Garden, Pathways, Public Parks, Monuments – RETAIL: Art Galleries |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Expert Pick for Watch Store
Neptune Lights
Neptune Lights IGNIS-W BROWN COB Cylinder 10W 3K IGNIS-W-10W-BROWN-3K
Price on Request
Expert Pick for LIVING ROOM
Neptune Lights
Neptune Lights Spotlight MK421/3 BK+RG Wall Spotlight Multi-Spot - 3K MK421/3
Price on Request
Expert Pick for LIVING ROOM
Neptune Lights
Neptune Lights Spotlight 9610-3 BK+AB Wall Spotlight Round Multi - 3K 9610-3
Price on Request
Expert Pick for Watch Store
Neptune Lights
Neptune Lights IGNIS-R MATT BK COB Cylinder 10W 3K IGNIS-R-10W-MATT-BK-3K
Price on Request
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories