LAFIT
LAFIT Flux Black Projector Outdoor Projector RGBW 40W RGBW LFFC091A
₹43076
₹30153
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
The Flux 40W projector spot light from LAFIT features a Black body and RGB+White multi-color output through a 25°/40°/60° beam angle. Built to IP-66 standard with L150 x W110 x H246 footprint. Built-in RGB+White color-changing capability with DMX512 control. Ideal for facade illumination, monument highlighting, and landscape accent lighting. Powered at 24V DC/DMX512.
Specification
| Type | Outdoor Projector RGBW |
| Wattage/Power | 40W |
| Voltage | 24V DC/DMX512 |
| Body Color | Black |
| Beam angle | 25°/40°/60° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | RGBW |
| Light Color | RGBW |
| Mounting Options | Surface |
| IP rating | IP-66 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | L150 x W110 x H246 |
| Specification | RGBW, 24V DC/DMX512 |
| Industry | Party Halls, RETAIL, Restaurants, Public Spaces |
| Type of rooms | Party Halls: Convention centers, Banquet halls, BAR – RETAIL: KIOS Outlet, Choco boutique – Restaurants: BAR, Lounge Area – Public Spaces: Monuments, Public Parks |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Expert Pick for Watch Store
Neptune Lights
Neptune Lights IGNIS-W BROWN COB Cylinder 10W 3K IGNIS-W-10W-BROWN-3K
Price on Request
Expert Pick for LIVING ROOM
Neptune Lights
Neptune Lights Spotlight MK421/3 BK+RG Wall Spotlight Multi-Spot - 3K MK421/3
Price on Request
Expert Pick for LIVING ROOM
Neptune Lights
Neptune Lights Spotlight 9610-3 BK+AB Wall Spotlight Round Multi - 3K 9610-3
Price on Request
Expert Pick for Watch Store
Neptune Lights
Neptune Lights IGNIS-R MATT BK COB Cylinder 10W 3K IGNIS-R-10W-MATT-BK-3K
Price on Request
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories